Swędząca głowa

Ania

Mam od kilku tygodni problem ze skórą głowy. Potwornie swędzi mnie za uszami i powyżej karku. To denerwujące, bo chętnie drapalabym się na okrągło. Z pozoru nic się nie dzieje, nie mam łupieżu, tylko w miejscach swędzenia lekko zaczerwienioną skórę glowy i jakby bardziej wrażliwą na dotyk. Jakaś rada?

Aniu,

Przede wszystkim sprawdź jakich produktów do pielęgnacji głowy i wlosów ostatnio używałaś. Całkiem możliwe, że coś po prostu Cię uczulilo- wszystkie opisane przez Ciebie reakcje skóry głowy na to wskazują. Najlepiej zażyć ogólnie dostępny i polecany przez farmaceutę środek odczulający. Przeanalizuj też swoją dietę, bo może się okazać, że jadłaś, bądź cały czas pałaszujesz coś, co wywołuje reakcję alergiczną.  Proponuję, jak zawsze swoim klientkom, rezygnację z chemicznych, syntetycznych szamponów i przejście na łagodne biologiczne środki do pielęgnacji włosów- bez SLS-ów, parabenów, za to bogatych w zioła i naturalne oleje. Nie susz włosów również zbyt gorącym strumieniem powietrza, to też może podrażniać delikatną skórę głowy.

Polecam również delikatne olejowanie włosów i skóry głowy - najlepiej mieszanka oleju rycynowego i jojoba. No i na koniec podczas podrażnień skóry głowy wykluczone są jakiekolwiek zabiegi chemiczne - farbowanie, trwała czy chemiczne prostowanie włosów. Jeżeli to nie pomoże konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Karolina

Wróć

Dodaj komentarz